Een goedkope auto kan ook betrouwbaar zijn


4 jan 2010

Een goedkope auto kan ook betrouwbaar zijn

Het magazine UFC-Que Choisir, vergelijkbaar met Test-Aankoop of de Consumentenbond, peilde bij 26.000 lezers naar de tevredenheid over hun auto. Die gaven opvallend veel punten aan Dacia, het dochtermerk van Renault.

Met een score van 96,02 procent eindigt Dacia op de derde plaats, na twee Japanse merken. Chauvinisme voor het merk dat heel wat vertrouwde Renault-techniek gebruikt? Niet bepaald, want Renault vinden we pas terug op plaats 28. Citroën en Peugeot doen met de 21ste en 24ste plaats amper beter.

De verrassende winnaar is Daihatsu met 96,02 procent, voor Toyota’s luxemerk Lexus met een score van 94,13 procent.

Vooral de ruime break Logan MCV stemt de eigenaars tot tevredenheid, met een tweede plaats in de klasse van de gezinswagens na de Honda Accord. Ook de onderhoudskosten van Dacia vallen mee met jaarlijks circa 130 euro.

(bron: autoscoops.eu).